Nikdo z nás civilizovaných lidí neodmítá peníze. Samozřejmě pokud jde o peníze, za které si lze něco koupit, protože jsou i měny, které skutečně nestojí za to, aby o ně někdo stál. V našich končinách tak míváme zájem hlavně o české koruny, jež jsou naší národní měnou, ale nepohrdneme ani měnami, kterými se tu dá také aspoň omezeně platit a které uplatníme třeba o dovolených nebo si je můžeme vyměnit a utratit i u nás. Kdo má tedy koruny, dolary, eura, libry a podobné peníze, ten se má.
A co lidé, kteří nemají nejen konvertibilní, ale ani naše domácí peníze? Ti mají naopak docela krušný život. Protože čím víc peníze postrádají, tím méně si toho mohou dovolit a tím více problémů musí třeba i dnes a denně řešit.
A jak se řeší potíže související s nedostatkem finančních prostředků? Někdy třeba i tak, že si zažádáme o nějakou půjčku. Protože co nám může půjčka nabídnout? Samozřejmě solventnost v době, kdy nemáme dost svých peněz.
Ale půjčky se neposkytují jenom proto, aby nám lidem pomáhaly. Půjčky se poskytují i proto, aby na nich jejich poskytovatelé vydělali. A ti vydělávají pochopitelně jedině tehdy, když jim lidé vyplacené půjčky vracejí a navíc přihazují i požadované úroky a poplatky. A aby byly takové zisky co nejjistější, chtějí poskytovatelé půjček záruky, že budou jejich možní dlužníci doopravdy patřičně splácet.
Bankovní půjčky se tedy poskytují těm, kdo mají dostatečné příjmy a čisté registry dlužníků. A americká nebankovní hypotéka? Ta je tu klidně i pro ty ostatní, pokud mohou dotyční zaručit splácení zástavou nemovitosti.
A je tedy jenom na nás lidech, abychom zvážili své reálné možnosti a žádali v případě potřeby o takové půjčky, které vážně dostaneme a které nás také nezruinují. A to jsou v mnoha případech právě nebankovní hypotéky. Ty dostaneme za nemovitou záruku hned a výhodně, a máme klid.